bez_pece_nejsou_kolace

info

MDŽ 2023: Bez péče nejsou koláče

Milá feministická komunito, zveme vás na protestní oslavu Mezinárodního dne žen, který se tento rok ponese pod heslem BEZ PÉČE NEJSOU KOLÁČE! Vemte sebou transparenty, svítící pásky, světýlka a symbolicky dejte najevo, že chápete, že bez reproduktivní práce není života. Protestním pochodem chceme vyjádřit podporu odborové organizaci ALICI, která se momentálně nachází v procesu vyjednávání kolektivní smlouvy zaměstnanců a zaměstnankyň Alzheimercentra.

Chceme zároveň upozornit na to, že práce profesionálních pečovatelek a pečovatelů, stejně jako pečujících osob v domácnostech, je podhodnocená, často vykonávána zcela zdarma a za špatných podmínek. To nezřídka vede ke zhoršenému psychickému stavu pečujících, například k syndromu vyhoření. Chceme posunout diskuzi o tématu, o kterém se sice mluví, ale výsledná opatření na úrovni zákonů jsou zcela nedostatečná. 

Péči potřebujeme všichni, tak ji spravedlivě odměňujme.

JAKÁ BUDE TRASA?

Vyjdeme z Dominikánského náměstí a půjdeme přes Náměstí Svobody a Českou až na Moravské náměstí.

MŮŽU ZORGANIZOVAT POCHOD I VE SVÉM MĚSTĚ? 

Zájem o pomoc s organizací nočního pochodu vítáme! A pokud chcete vy, nebo váš kolektiv zorganizovat paralelní akci (pochod nebo cokoliv jiného) pod stejným heslem v jiném městě, budeme mít velkou radost!

V obojím případě prosím kontaktujte emailem na [email protected].