kalendář

3. - 9. 10. 2022 / 20.00

Klimakemp je bezpečný a otevřený prostor, kde hledáme cesty ke spravedlivé změně skrz vzájemnou pomoc, sdílení a spolupráci. Pléna, koncerty, diskuze s odbornicemi, odborářkami i aktivistickými kolektivy. Nerůst, péče, bydlení, energetická demokracie. O chodu i podobě tábora rozhodujeme všichni společně, snažíme se žít udržitelně a vyrábíme si vlastní elektřinu z obnovitelných zdrojů. Každý, kdo přijede, se může zapojit do různorodých protestů za spravedlivý konec fosilních paliv.

23. - 24. 9. 2022 / 16.00

Feministická konference je událost, kterou každoročně organizuje kolektiv SdruŽeny. Konference se koná s cílem ucelené kultivace levicového feministického diskurzu v českém veřejném prostředí, síťování feministických subjektů, budování feministické komunity a podněcování organizovaného feministického odporu.

20. - 28. 9. 2022 / 18.00

Etc. galerie Vás srdečně zve na promítací pásmo s názvem Minority Report, které je součástí letošního Fotograf Festivalu #12. Pásmo uměleckých filmů představí způsoby, jak se mohou různé formy současné audiovizuální produkce stát nástrojem boje proti lidskoprávním a environmentálním zločinům.

17. 9. 2022 / 11.00

Panelová diskuze je součástí festivalu FRAGILE LIKE A BOMB. Jedná se o jednodenní benefiční akci, jejíž cílem je zvýšit povědomí o reprodukčních právech a pomocí výtěžku podpořit ženy, které přijíždějí do Česka za bezpečným ukončením těhotenství.

11. - 12. 8. 2022 / 15.00

Konference Pride je součástí festivalu Prague Pride a zaměřuje se na lidská práva v regionech střední a východní Evropy. Vítáme LGBT+ aktivisty, kolektivy a spojence z regionu střední a východní Evropy i mimo něj, aby se podělili o zkušenosti a diskutovali o aktuálních tématech.

28. 6. 2022 / 14.00

německého velvyslanectví v Praze. Velvyslanectví v tento den představí nejen svou práci a palác, v němž sídlí, ale stane se také fórem pro více než 30 partnerských organizací, které návštěvníky rovněž seznámí se svou prací. A my tam samozřejmě nebudeme chybět!

7. 6. 2022 / 17.00

Hoci sú štáty v globálnej aréne formálne rovné, v realite sú medzinárodné vzťahy výrazne hierarchické. O týchto a ďalsích témach týkajúcich sa problematiky súčasného rozvoja bude diskutovať Tomáš Imrich a Silvia Ruppeldtová.

29. 9. 2022 / 17.30

Chcete mezi sebou sdílet vědění o feminismu, genderu a aktivismu prostřednictvím nástrojů neformálního participativního demokratického vzdělávání? Štve vás, jak je v současnosti nastavený český vzdělávací systém? Vadí vám především neoliberální, kapitalistické a patriarchální principy, kterými je prolezlý, ale také jeho nedemokratičnost a důraz na nekritické memorování informací?