kalendář

11. 8. - 12. 8. 2022 / 15:00

Konference Pride je součástí festivalu Prague Pride a zaměřuje se na lidská práva v regionech střední a východní Evropy. Vítáme LGBT+ aktivisty, kolektivy a spojence z regionu střední a východní Evropy i mimo něj, aby se podělili o zkušenosti a diskutovali o aktuálních tématech.

28. 6. 2022 / 14.00

německého velvyslanectví v Praze. Velvyslanectví v tento den představí nejen svou práci a palác, v němž sídlí, ale stane se také fórem pro více než 30 partnerských organizací, které návštěvníky rovněž seznámí se svou prací. A my tam samozřejmě nebudeme chybět!

7. 6. 2022 / 17.00

Hoci sú štáty v globálnej aréne formálne rovné, v realite sú medzinárodné vzťahy výrazne hierarchické. O týchto a ďalsích témach týkajúcich sa problematiky súčasného rozvoja bude diskutovať Tomáš Imrich a Silvia Ruppeldtová.

29. 9. 2022 / 17.30

Chcete mezi sebou sdílet vědění o feminismu, genderu a aktivismu prostřednictvím nástrojů neformálního participativního demokratického vzdělávání? Štve vás, jak je v současnosti nastavený český vzdělávací systém? Vadí vám především neoliberální, kapitalistické a patriarchální principy, kterými je prolezlý, ale také jeho nedemokratičnost a důraz na nekritické memorování informací?

25. 5. 2022 / 16.00

Na osudech a dílech Zorky Ságlové, Naděždy Plíškové a Anny Zemánkové si představíme principy vzdoru, jinakosti, ženského umění a feminismu. Umění a životy těchto žen inspirují. Budeme se také ptát, zdali stále máme podobné nezlomné, odvážné a silné umělkyně.

20. 5. 2022 / 10.00

Kdo a jak v Česku mluví o sociálních a ekonomických nerovnostech? Jak to, že si pojmy jako je sociální spravedlnost a dělnictví přisvojila okrajová Dělnická strana sociální spravedlnosti? A jak znovu mluvit o třídě a dělnictví v kontextu postsocialistických zemí?

6. 5. - 8. 5. 2022 / 18.00

Ještě jsme se nevzpamatovali z jedné krize a hned tu máme pár dalších. Od covidu, přes drahotu a válku nás kapitalismus posledních let opravdu nešetří. Navíc naprosté zhroucení parlamentní levice otevřelo cestu dalšímu posilování krajní pravice. Jak z toho ven?

17. 3. 2022 // 17.00

Publikace 𝗞𝗹𝗶𝗺𝗮𝘃𝗶𝘇𝗲: šest oblastí, kterým se musíme věnovat při řešení klimatické krize  shrnuje výsledky kvalitativního výzkumu, který měl za cíl hledat aktuální velké příležitosti pro klimatické hnutí v České republice.