info

Druhý ročník Levicové akademie

Levicová politika je v krizi. Zastáváš názor, že krizím se dá svým vlastním přispěním aktivně čelit? Cítíš ale, že máš mezery ve veřejném vystupování, sebeprezentaci či argumentaci? Máš zároveň obavy, zda zvládneš být (ještě) občansky aktivnější?

Nadace Rosy Luxemburgové otvírá druhý ročník Levicové akademie. Naším dlouhodobým cílem je podporovat a rozvíjet progresivní alternativy k současnému neoliberalismu. Připravili jsme 4 víkendová setkání pro všechny, kterým jsou blízké levicové progresivní přístupy k řešení celospolečenských otázek. Pečlivě jsme vybírali témata i lektory tak, aby náplň akademie odpovídala vašim potřebám a významně posílila vaše schopnosti se společensky angažovat. 

Mezi lektorkami a lektory budou například ekonomka Linda Kunertová, socioložka Lucie Trlifajová, odbornice v oblasti zaměstnanosti Alena Zieglerová, odborníci na nenásilnou komunikaci a zpětnou vazbu Petra Frühbauerová a Adam Čejka a řada dalších.

TÉMATA LETOŠNÍ POLITICKÉ AKADEMIE aneb NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

  • Český sociální systém & budování zdravého sebevědomí a podporujícího
    prostředí (27.–28. května)
  • Český daňový systém & mluvíme na mikrofon/kameru (10.–11. června)
  • Klimatická změna, od nerůstu po zelený průmysl & zpětná vazba (16.–17. září)
  • Proměny práce, platformy, roboti a spol. & nenásilná komunikace (14.–15. října)

Program je koncipován na 1,5 dne, budeme začínat vždy v sobotu ráno, končit budeme v neděli po obědě. Zajistíme občerstvení, případně i ubytování a cestu. Akce je určena zejména pro zájemce/zájemkyně do 35 let, ale vyšší věk není překážkou. Účast na setkáních Politické akademie je zdarma, nicméně je žádoucí zúčastnit se všech čtyřech setkání.

Přihlášky do 15. května 2023 zde: https://forms.gle/k9ih6T8HeVLB9JyL7