Levice v Německu a České republice na pětiprocentní hranici

Online debata

Pondělí 4. října 2021 od 20:00 do 21:00

link: https://us06web.zoom.us/j/81211877843?pwd=RnRlRlhCRmhWZTZCaUlkcy9OK0lPZz09

PROGRAM

V neděli 26. září se v Německu konaly volby. DIE LINKE se s 4,9 % nepodařilo překonat pětiprocentní hranici. Díky třem přímo voleným poslancům se nicméně dostane do Spolkového sněmu. V České republice se volby uskuteční v pátek 8. a v sobotu 9. října. Komunistické straně Čech a Moravy (KSČM) hrozí propad pod pětiprocentní hranici, sociální demokracie ji zřejmě nepřekoná. Před několika lety byl takový neúspěch levicových stran ve volbách v obou zemích nemyslitelný.

Co je příčinou tak špatných výsledků levicových stran ve volbách v obou zemích? Naše diskuse by se měla zaměřit na to, jak se levice může dostat z krize. Diskusi zahájí Ines Schwerdtnerová, šéfredaktorka německojazyčného vydání Jacobin, a Apolena Rychlíková z českého internetového časopisu A2larm. Diskusi budou moderovat Joanna Gwiazdecká, vedoucí kanceláře RLS v Praze, a Fabian Wisotzky, odborný pracovník RLS pro střední a východní Evropu.

Moderace:
Joanna Gwiazdecka, ředitelka kanceláře RLS v Praze

Řečnice:
Apolena Rychlíková, A2larm
Ines Schwerdtner, Jacobin.de

Debata bude probíhat v češtině a němčině s tlumočením na platformě ZOOM. Pro ideální fungování překladu si prosím stáhněte a nainstalujte tu aplikaci.